Digicraft

Școala din viitorÎnvățarea prin joacă este cheia spre un viitor mai bun.

În era digitală, când imaginația este nelimitată, oportunitățile nu au nici ele limite. Cu ajutorul unei metodologii inovatoare, „Școala din viitor” formează abilitățile digitale ale copiilor pregătindu-i să fie stăpânii propriului viitor.

imagen metodología

Activități

Joacă-te, visează, experimentează... și învață! Într-un mod diferit și distractiv, prin desfășurarea de activități care îmbină lumea virtuală cu realitatea din afara ecranului, „Școala din viitor” face posibilă dezvoltarea abilităților digitale în rândul fetelor și băieților cu vârste cuprinse între 6 și 12 ani.

Familias

Familii

Cauți activități distractive pentru întreaga familie care să dezvolte abilitățile digitale ale celor mici? Descoperă aici câteva idei.

Educadores

Profesori

Vrei să dezvolți competențele digitale în timpul orelor de curs? Îți propunem câteva activități care să motiveze elevii să învețe cu plăcere.